Освітньо-професійна програма «Локомотиви і локомотивне господарство»

Спеціальність: 273 Залізничний транспорт

Освітньо-професійна програма (спеціалізація) «Локомотиви та локомотивне господарство»

Українська залізниця сьогодні перебуває на стадії оновлення тягового рухомого складу. Триває поповнення локомотивного парку новими надсучасними тепловозами Evolution компанії General Electric Transportation. У найближчий час планується надходження нових електровозів французької компанії Alstom та китайського концерну CRRC. До 40% обсягів виробництва і 90% сервісу будуть здійснювати українські компанії, а це – робочі місця, сучасні світові стандарти в технологіях, культурі виробництва і оплаті праці. Без перебільшення «Українська залізниця» відроджується на основі найсучасніших світових транспортних технологій.

Університет оновив освітні програми за даною спеціальністю з урахуванням сучасних викликів галузі. Зокрема, врахована потреба залізниці у фахівцях, що володіють сучасними комп’ютерними технологіями, в тому числі – мережевими технологіями, технологіями комунікації та обслуговування систем комп‘ютерного управління і діагностики локомотивів нового покоління.

Указані знання та уміння набувають наші випускники даної спеціалізації. Вони можуть реалізувати себе на інженерних і керівних посадах у локомотивному господарстві та на підприємствах з експлуатації різноманітних машин і механізмів.

Форми навчання:

 • Денна та Заочна (3 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ПЗСО (атестату);

 • Денна та Заочна (2 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ОКР Молодший спеціаліст;

 • Денна та Заочна (1 рік і 4 місяці) – Магістр.

Освітній ступінь: Бакалавр, Магістр.

Ліцензовані обсяги: 80 місць, 65 місць.

Для вступу на перший курс для здобуття освітнього ступеня бакалавр даної освітньо-професійної програми (спеціалізації) на основі атестата про повну загальну середню освіту (ПЗСО) вступник має скласти ЗНО та отримати сертифікати з таких загальноосвітніх предметів:

 1. Українська мова;

 2. Математика;

 3. Фізика або іноземна мова.

Для здобуття освітнього ступеня бакалавр на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра вступник має скласти ЗНО та отримати сертифікати з таких загальноосвітніх предметів:

 • при зарахуванні на місця, що фінансуються за рахунок державного бюджету:

  1. Українська мова;

  2. Математика.

 • при зарахуванні на місця, що фінансуються за рахунок фізичних та/або юридичних осіб:

  1. Українська мова;

  2. Математика, історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика або хімія.

Для здобуття освітнього ступеня магістр на основі освітнього ступеня бакалавр вступник має скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови у формі ЗНО.