Спеціальність: 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Освітньо-професійна програма «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», спеціалізація «Електричний транспорт»

Перехід на електричні види транспорту є загальносвітовою тенденцією. Зокрема електричний рейковий транспорт є найшвидшим наземним транспортом, зручним та екологічним. Сьогодні електричним транспортом виконується 90% всіх вантажних та пасажирських залізничних перевезень.

За ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» проводиться підготовка фахівців для управлінської, виробничо-технологічної, проектної та науково-дослідницької діяльності у галузях розробки, виробництва, експлуатації та обслуговування сучасного електрорухомого складу (електровози, електропоїзди, метрополітен, трамваї, тролейбуси, електромобілі, високошвидкісний електротранспорт на магнітному підвісі тощо).

Новий тренд на використання екологічного електричного транспорту зумовлює збільшення попиту на фахівців даної освітньої програми.

Під час навчання на ОПП студенти набувають знання щодо конструкції, налагодження і сервісу електричних машин, апаратів, тягових перетворювачів, електронного обладнання, мікропроцесорних систем управління та діагностики, вивчають системи автоматизованого керування роботою систем електроприводу – «автомашиніст». Поглиблена підготовка з економіки, організації та управління виробництвом, автоматизації, експлуатації та обслуговування електрорухомого складу, комп‘ютерних мереж дозволяє спеціалістам з електротранспорту успішно працювати на різних посадах у будь-яких галузях технічної, наукової та господарчої діяльності (енергетика, автоматика, електропривод, механіка, економіка, менеджмент, управління, комп‘ютерні системи тощо).

Наші випускники сьогодні працюють на провідних посадах Міністерства інфраструктури України, Укрзалізниці, очолюють підрозділи державних та приватних підприємств транспорту.

Форми навчання:

  • Денна та Заочна (3 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ПЗСО (атестату);

  • Денна та Заочна (2 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ОКР Молодший спеціаліст;

  • Денна та Заочна (1 рік і 4 місяці) – Магістр.

Освітній ступінь: Бакалавр, Магістр.

Ліцензовані обсяги: 75 місць, 50 місць.