Спеціальність: 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Освітньо-професійна програма (спеціалізація) «Повітряно-кліматичні системи і клімат-контроль»

Прогресивні технології не стоять на місці, стрімко розвиваючись у багатьох галузях. Успішно та стабільно розвивається система кондиціювання і вентиляції. Кліматичні системи стають все більш вдосконалими. Вже розроблена і використовується розумна кліматична система, що дозволяє регулювати температуру в різних приміщеннях одного будинку з точністю до дрібниць. Без кліматичних систем вже не може обійтися понад 94% промислової і торгової сфери. Цей напрям актуальний у зв’язку із глобальним потеплінням, а також появою понад сучасних «розумних будівель». У всьому світі ви не знайдете жодної країни, де б не були задіяні фахівці з даної спеціальності.

Повітряні кліматичні системи і клімат-контроль застосовується на залізничному транспорті: в сучасних пасажирських вагонах, електропоїздах, кабінах машиністів локомотивів.

Фахівці з кліматичної техніки працюють з холодильниками і кондиціонерами. Вони їх ремонтують, встановлюють, програмують і стежать за справністю. Сучасні фахівці кліматичних систем сьогодні – це і програмісти, і автоматники, і фахівці з мехатроніки (створення та обслуговування машин з комп'ютерним управлінням).

Створення цілісної системи забезпечення підготовки фахівців з вищою освітою за першим (бакалаврським) рівнем в галузі електричної інженерії, а саме з повітряно-кліматичних систем (які об’єднують опалення, вентиляцію, кондиціонування) і холодильного обладнання, здатних впроваджувати енергоефективні та енергозберігаючі технології для виконання робіт на промислових підприємствах (де здійснюється експлуатація електрорухомого транспорту та пасажирських вагонів) та комунальному господарстві міст (метрополітен, трамвайно-тролейбусне господарство).

Випускників спеціалізації «Повітряно-кліматичні системи і клімат-контроль» запрошують працювати в організації, підприємства, що займаються:

  • проектуванням, експлуатацією, технічним обслуговуванням, ремонтом, випробуванням і модернізацією повітряно-кліматичних систем (які об’єднують опалення, вентиляцію, кондиціонування) і холодильного обладнання;

  • експлуатацією, ремонтом і монтажем електро-механічного обладнання та устаткування рухомого складу;

  • ремонтом і технічним обслуговуванням електро-технічних комплексів, технологічних процесів і засобів технічного оснащення для технічного обслуговування і ремонту повітряно-кліматичних систем і холодильного обладнання рухомого складу;

  • розробкою проектної і нормативно-технічної документації.

Форми навчання:

  • Денна та Заочна (3 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ПЗСО (атестату).

Освітній ступінь: Бакалавр.

Кваліфікація: Бакалавр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Презентація Освітньо професійної програми 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, спеціалізація «Повітряно-кліматичні системи і клімат-контроль».